DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 
 

58. Hodová výstava Štěpánov

10.-11. srpna 2012

 

            Díky pochopení Olomouckého kraje a podpoře, kterou nám poskytují představitelé naší obce, jsme mohli pro návštěvníky přichystat tuto výstavu. Na výstavě vystavilo 53 vystavovatelů 139 králíků, 20 voliér holubů + 32 holubu vystavených jednotlivě, 24 voliér drůbeže, 5 voliér exotického ptactva, expozice kanárů a expozice terarijních zvířat.

          

            Sobotní program byl zaměřen na děti. Poděkování patří týmu 13. Skautským oddílem Lvíčata Štěpánov , který uspořádal pro děti dovednostní soutěže.

Součástí sobotního odpoledne byla soutěž v malování dětí -  tematicky nazvaná Namaluj si zvířátko.  Tradičním bodem sobotního programu je ukázka výcviku psů, které se zhostili členové Kynologické organizace Štěpánov.

            Nedělní ranní sluníčko nám vlilo optimizmus do žil a zvláště po zahájení hudební produkce se výstaviště začalo zaplňovat. Vrcholem nedělního programu byly soutěže v králičím hopu - Grand Prix Hanácké hop, který se těšil velkému diváckému zájmu.

 

A jak to tedy dopadlo??

V soutěži chovatelů ze ZO Štěpánov byli vítězi jednotlivých kategorii:

Pamětní cenu Augustina Beneše pro nejlepšího vystavovatele získali:

Petr a Monika Davidovi

Pamětní cena Petra Štěpána:                      Ondra Hladiš – vlaška koroptví

Pamětní cena Jana Vážanského:                František Vojáček – moravský pštros modrý

Pamětní cena Josefa Seidla:                        Petr David – český albín

 

Cena pro nejlepšího vystavovatele:            manželé Sekaninovi (ZO Kožušany)

 

Čestné ceny získali:

Expozice drůbeže:                                        plemeno

Manželé Sekaninovi (ZO Kožušany)             hempšírka

Oldřich Bláha (ZO Šternberk)                       minorka

Manželé Pospíšilovi (ZO Senice n.H.)          leghornka

Josef Kohoutek (ZO Senice n.H.)                 bojovnice KO-ŠAMO

Manželé Soukupovi (ZO Vyškov)                australanka

Manželé Soukupovi (ZO Vyškov)                šumavanka

Erich Junger MCH (ZO Vyškov)                  semitka

 

Expozice holubů:

Josef David (ZO Štěpánov)                           moravský pštros černošupinatý

Luděk Pešek (ZO Štěpánov)                         český stavák černý sedlatý

Václav Ryšavý (ZO Štěpánov)                     český stavák bílý

Pavel Zaoral (ZO Štěpánov)                          hanácký voláč modrý kapratý

Manželé Sekaninovi (ZO Kožušany)            jeptiška

Karel Novák (ZO Olomouc)                         parukář

František Kadláček (ZO Náklo)                    německý výstavní

Ladislav Smrček (ZO Štěpánov)                   koburský skřivan

Monika Davidová MCH (ZO Štěpánov)      moravský pštros černý

 

 

 

 

 

 

 

Expozice králíků:

Josef David (ZO Štěpánov)                           český strakáč

Manželé Pospíšilovi (ZO Senice n.H.)          aljaška

Miloš Adamec (ZO Šternberk)                      duryňský

Ladislav Hnát (ZO Litomyšl)                                   hermelín modrooký

Jan Kaštyl (ZO Vyškov)                               stříbřitý žůutý

manželé Sekaninovi (ZO Kožušany)             činčila malá

Karel Závodný (ZO Náklo)                           činčila velká

Jakub Míča MCH (ZO Šternberk)                 velký světlý stříbřitý

 

Cena za expozici terarijních zvířat:

Kirri, o.s. Pňovice, Dům dětí a mládeže Litovel a Petr David ml.

 

Cena za expozici exotického ptactva a kanárů:

Milan Gnida, Ladislav Nejtek

 

Cena  pro nejvzdálenějšího vystavovatele:

Ladislav Hnát (ZO Litomyšl)                        Rudoltice        78 km

 

Návštěvníci již tradičně volili MISS králík. V letošním roce se nejvíce líbil králík Kraken (David Křižan) – maskot Grand Prix Hanácké hop, který měl tyto vítěze:

 

1.Rovinná dráha

1.A.Lehká třída

 

pořadí

Jméno závodníka

Jméno králíka

výsledek

1.

Karolina Rejfková, Chotěoř

Rychlonožka

10,59s

2.

Zuzana Dušková, Chotěboř

Sally

11,44s

3.

Gabriela Pavlíčková, Chotěboř

Speedy Golden Kids

11,82s

 

1.B.Střední třída

1.

Nikola Vlačihová, Chotěboř

Quimbly Golden Kids

8,94s

2.

Veronika Krbcová, Chotěboř

Bajaja

10,53s

3.

Jindřich Šíp, Chotěboř

Oskar

15,41s

 

2. Parkur

2.A.Lehká třída

1.

Jindřich Šíp, Chotěboř

Oskar

21,67s

2.

Nikola Vlačihová, Chotěboř

Perla Golden Kids

28,56s

3.

Karolina Rejfková, Chotěboř

Rychlonožka

32,37s

 

2.B.Střední třída

1.

Veronika Krbcová, Chotěboř

Bajaja

23,81s

2.

Andrea Kratochvílová, Přelouč

Hopík

29,91s

3.

Nikola Vlačihová, Chotěboř

Quimbly Golden Kids

33,4s

 

 

 

3. Skok daleký

1.

Nikola Vlačihová, Chotěboř

Quimbly Golden Kids

190cm

2.

Veronika Krbcová, Chotěboř

Bajaja

160cm

3.

Gabriela Pavlíčková, Chotěboř

Speedy Golden Kids

140cm

 

4. Skok vysoký

1.

Andrea Kratochvílová, Přelouč

Hopík

80cm

2.

Michaela Kratochvílová, Přelouč

Ramona

65cm

3.

Nikola Vlačihová, Chotěboř

Quimbly Golden Kids

65cm

 

 

 

Jak je patrno z přehledu vítězů tak návštěvníci výstavy mohli vidět zajímavou škálu zvířat různých druhů, plemen a barevných rázů. Potěšitelným jevem je, že mezi vystavovanými plemeny se neztrácejí tradiční plemena vyšlechtěná na území ČR.

 

Petr David

Jednatel

ZO ČSCH Štěpánov

 

 

Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek